Айбат » Жогорку Кеңешке кимдер депутат болуп келет?

Сиз кийинки беттесиз: Башкы бет » Саясат » Жогорку Кеңешке кимдер депутат болуп келет?

Жогорку Кеңеш4-октябрда өткөн парламенттик шайлоодо 6 партия 7 пайыздык чектен өтүп, Жогорку Кеңешке жолдомо алды. Шайлоонун жыйынтыктарына ылайык, КСДП 27,4 %, “Республика Ата Журт” партиясы 20,08 %, “Кыргызстан” саясий партиясы 12,91 %, “Өнүгүү Прогресс” партиясы 9,3 %, “Бир Бол” партиясы 8,49 % жана “Ата Мекен” партиясы 7,75 пайыз добуш топтогон. Алдын ала БШКнын маалыматтарына таянуу менен КСДП 38 мандат, «Республика – Ата Журт» 28 мандат, «Кыргызстан» 18 мандат, «Өнүгүү-Прогресс» 13 мандат, «Бир Бол» 12 мандат, «Ата Мекен» 11 мандат алат. Биз болжолдуу түрдө мандат тагына тургандын тизмесин сунуштайбыз.

КСДП – 38 мандат:

  1. Турсунбеков Чыныбай Акунович
  2. Жээнбеков Асылбек Шарипович
  3. Аттокуров Данияр Бексултанович
  4. Скрипкина Галина Анатольевна
  5. Аманкулов Марат Аскерович
  6. Маннанов Ильхом Абдукахарович
  7. Акаев Жанарбек Кубанычович
  8. Кодуранова Асель Союзбековна
  9. Мискенбаев Меербек Джайлообаевич
  10. Бекешев Дастан Далабайевич
  11. Өмүркулов Иса Шейшенкулович
  12. Строкова Евгения Григорьевна
  13. Рыспаев Кожобек Джайчыбекович
  14. Примов Улан Бердибаевич
  15. Артыков Анвар
  16. Мусабекова Жылдыз Аманбековна
  17. Айнакулов Мухтарбек Айнакулович
  18. Зулпукаров Торобай Закирович
  19. Исаев Тилектеш Каримович
  20. Сурабалдиева Эльвира Жыргалбековна
  21. Касымбеков Нурбек Айтыевич
  22. Момбеков Рыскелди Чыныбекович
  23. Каримов Нодирбек Тохтосинович
  24. Молдобекова Гулкан Сакиновна
  25. Жылкыбаев Узарбек Казиевич
  26. Артыкбаев Осмонбек Мамбетжанович
  27. Матраимов Искендер Исмаилович
  28. Халикова Ашэра Леджебовна
  29. Жетигенов Бакытбек Жеңишбекович
  30. Арапбаев Азамат Абдуллажанович
  31. МадеминовМурадыл Ганыевич
  32. Орозова Карамат Бабашевна
  33. Джураев Сайдолимжон Маруфович
  34. Сатыбалдиев Кыянбек Урмаматович
  35. Кадыркулов Искендер Анарбекович
  36. Алтыбаева Айнуру Тойчиевна
  37. Кулбараков Абтандил Илдузович
  38. Султанов Акылбек Шакирович

«Республика – Ата Журт» – 28 мандат:

  1. Бабанов Омурбек Токтогулович
  2. Кылычбаев Алтынбек Таирович
  3. Нифадьев Алексей Владимирович
  4. Омурбекова Алтынай Сейтбековна
  5. Мамытов Талант Турдумаматович
  6. Жамангулов Акылбек Жекшенович
  7. Сабиров Максат Эсенович
  8. Асымбекова Гульнара Уметовна
  9. Тиллаев Таабалды Гапырович
  10. Казакбаев Руслан Айтбаевич
  11. Зулушев Курманкул Токторалыевич
  12. Исаева Динара Шертаевна
  13. Турускулов Жыргалбек Куручбекович
  14. Сыдыков Бактыбек Усенович
  15. Бокоев Кенжебек Сатымкулович
  16. Туманбаева Рада Мураталыевна
  17. Саматов Жыргалбек Алимбаевич
  18. Кузиев Рустам
  19. Абжалиев Алиярбек Токобекович
  20. Исмаилова Аида Жекшенбаевна
  21. Макеев Керимберди Жакыпович
  22. Тулендыбаев Пархат Розымович
  23. Батыров Акбарали Таштанович
  24. Мавлянова Махабат Эргешовна
  25. Кыдыралиев Умбеталы Токторалиевич
  26. Чолпонбаев Улан Сапарбекович
  27. Артыков Шамил Жусупович
  28. Каратаева Уулкан Сатыбаевна

«Кыргызстан» – 18 мандат:

  1. Исаев Канатбек Кедейканович
  2. Турсунбаев Азизбек Атакозуевич
  3. Алимбеков Нурбек Каарыевич
  4. Султанбекова Чолпон Аалыевна
  5. Калмаматов Жыргалбек Айтиевич
  6. Тентишев Эркин Саткынбаевич
  7. Джумабеков Дастанбек Артисбекович
  8. Орозалиева Гульмира Кожошовна
  9. Ишенбеков Урмат Ишенбекович
  10. Конушбаев Тынчтыкбек Кадырбекович
  11. Макеев Нурланбек Кадыкеевич
  12. Джумалиева Эльмира Бусурманкуловна
  13. Муратбеков Канатбек Камбарбекович
  14. Асылбек уулу Дамирбек
  15. Нурматов Кубанычбек Советович
  16. Эсенаманова Чолпон Замирбековна
  17. Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович
  18. Маметов Медетбек Раимбердиевич

«Өнүгүү-Прогресс» –
13 мандат:

  1. Төрөбаев Бакыт Эргешевич
  2. Жунус уулу Алтынбек
  3. Масалиев Исхак Абсаматович
  4. Асылбаева Гюльшат Кадыровна
  5. Шайназаров Тынчтык Урайимович
  6. Султанов Абдыкапар Маданбекович
  7. Назаралиев Эсенбек Сейдилдаевич
  8. Сабирова Хулкарпаша Имамалиевна
  9. Бакиров Мирлан Исакбекович
  10. Узакбаев Абылкайыр Осмонбекович
  11. Жолдошбаев Камчыбек
  12. Машрапова Гүлай Эгемназаровна
  13. Жамалдинов Зиядин Исламович

«Бир Бол» – 12 мандат:

  1. Абдылдаев Мыктыбек Юсупович
  2. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич
  3. Чудинов Игорь Витальевич
  4. Джакупова Чолпон Идиновна
  5. Жапаров Акылбек Усенбекович
  6. Шадиев Аскарбек Алимбаевич
  7. Бакчиев Джаныбек Абдукапарович
  8. Мамытова Лунара Улукбековна
  9. Пирматов Исхак Айтбаевич
  10. Жумалиев Кубанычбек Мырзабекович
  11. Акматов Алмасбек Жумабекович
  12. Есенбаева Бакыт Усенбековна

«Ата Мекен» – 11 мандат:

  1. Текебаев Өмүрбек Чиркешович
  2. Шер-Нияз Садык
  3. Салянова Аида Женишбековна
  4. Никитенко Наталья Владимировна
  5. Оторбаев Джоомарт Каипович
  6. Сапарбаев Жоомарт Рахатович
  7. Сулейманов Бахадыр Искакович
  8. Мамашова Айсулуу Турусбековна
  9. Нышанов Сайдулла Канболотович
  10. Шыкмаматов Алмамбет Насырканович
  11. Токтошев Эмиль Токтакунович.

Белгилей кетсек, шайлоонун жыйынтыктары чыккандан кийин парламенттин курамы талапкерлердин партиядан чыгышы менен өзгөрүшү мүмкүн.



Башка окшош макалалар:

Комментарий калтыруу

Башкы бет | Саясат | Коом | Маек | Экономика | Кызыктар дүйнөсү | Шоубиз | Газета архиви | Байланыш
© 2015 Айбат.kg сайтында жайгашкан материалдар окуп-таанышуу үчүн гана арналган жана жалпыга таратуу «Айбат.kg» сайтынын жазуу түрүндөгу уруксаты менен гана мүмкүн.
Материалдарды көчүрүп алууда «Айбат.kg» сайтына шилтеме сөзсүз жазылуусу керек.
Сайт жаңылыктарына жазылууСайттагы комментарийлерге жазылуу
Designed & powered by bekturb VIB
Рейтинг@Mail.ru